English
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim1 Kasım 2015 Genel Seçimleri Parti Bildirgelerinde Eğitim, Kütüphane ve Bilgi Temaları
(Education, Library and Information Themes in Election Manifestos of Turkey’s Parliamentary Elections on November 1, 2015 )

Yazar : Coşkun POLAT  Mehmet Ali Akkaya, Kasım Binici  
Türü : Telif
Baskı Yılı : 2016
Sayı : Cilt:4 Sayı:1
Sayfa : 1


Özet
Siyasi seçim dönemleri, politikacılar kadar farkı beklentileri ve öncelikleri olan seçmenlerin de kendilerini siyasete en yakın buldukları ve sahnenin aktörü hissettikleri zamanlardır. Bu çalışmada; 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan Türkiye Genel Seçimleri öncesi siyasi partilerin hazırladıkları seçim bildirgeleri, bilgi ve bilgi merkezi olarak kütüphanelerin eğitim alanı ile ilişkilendirilmesi açısından değerlendirilmiştir. Çalışma, seçimde aldıkları oy oranları ile TBMM’de temsil hakkı kazanan 4 siyasi parti ile sınırlandırılmıştır. Elde edilen bulgular ışığında bazı sonuçlar ortaya konulmuş, sonuçlarla ilişkili olarak eğitim dünyası ve bilgi ve belge yönetimi disiplini için öneriler sunulmuştur.

Anahtar Kelimeler
Türkiye genel seçimleri; 1 Kasım 2015; seçim bildirgeleri; eğitim, kütüphane, bilgi.

Abstract
In the political election period, not only politicians and voters who have different expectations and priorities also find themselves close to politics and they see themselves as a politics actor. In this study, it has been evaluated the election manifestos that prepared by political parties for Turkey’s General Elections were held on November 1, 2015 in terms of education, library and information themes. The scope of the study is limited to four parties that won the most votes and win the right to representation in parliament. Some results are produced based on the findings and some suggestions are given for the education world and information and records management discipline.

Keywords
Turkey’s parliamentary elections; November 1, 2015; election manifestos; education, library, informa

Gelişmiş Arama


Duyurular


    Dergimiz Türk Eğitim İndeksi ve Directory of Reseacrh Journals Indexing indekslerinde taranmaya başlanmıştır.    Dergimizin EKİM 2016 sayısı için makale alımına başlanmıştır. Makalelerin son kabul tarihi 6 Ağutos 2016'dır.

    xifaxan cipro cephalexin


    KAREFAD, artık Dergipark platformunda yer aldığı için Ekim 2016 sayısından itibaren yazarların makalelerini, kullanıcı adı ve şifrelerini belirleyerek bu sistem üzerinden yüklemeleri gerekmektedir.Adres :ULUYAZI KAMPÜSÜ, EDEBİYAT FAKÜLTESİ, ÇANKIRI/MERKEZ
Telefon :0376-218-95-50 Faks :0376-218-95-51
Eposta :karefad@karatekin.edu.tr

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri