English
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı ErişimÖzet


KIRGIZİSTAN’DA TÜRKÇE ÖĞRETİMİ İLE İLGİLİ BİR ARAŞTIRMANIN SONUÇLARINA DAİR
Kırgızistan 1991 yılında bağımzızlığını kazanmış bir ülkedir. Bugün Kırgızistan’da 5 milyondan fazla Kırgızistan vatandaşı yaşamaktadır. Bu çalışma, Bişkek, Celalabad ve Oş bölgesinde Türkçe öğrenme kursuna katılan öğrencilerle sınırlı tutulmuştur. Bu öğrencilere dil bilmenin önemi, Türkçe öğrenme nedenleri ve Türklük bilinci ile ilgili bazı anket soruları yöneltilmiştir. Anket çalışmasının sonucunda dil bilmenin gerekliliğine olan inancın ortak dil birliğinin oluşmasında önemli bir etken olduğu sonucu ortaya çıkmıştır. Ortak dil ve düşünceye sahip olan toplumların birbirleriyle anlaşmasının ve ortak hareket etmesinin Türk birliğinin sağlanması bakımından önemli temel oluşturacağını düşünmekteyiz. Bu bakımdan Türkçe öğretme sırasında devamlı Kırgızca’nın ve Türkçe’nin aynı ortak kelimelere ve kültürel değerlere sahip bir akraba dil olduğu olduğunu vurgulanmıştır.
xifaxan valtrex pill cephalexin


Anahtar Kelimeler
Kırgızistan, Türkçe Öğretimi, Dil Birliği, Türk Birliği, Türklük Bilinci.

Gelişmiş Arama


Duyurular


    Dergimiz Türk Eğitim İndeksi ve Directory of Reseacrh Journals Indexing indekslerinde taranmaya başlanmıştır.    Dergimizin EKİM 2016 sayısı için makale alımına başlanmıştır. Makalelerin son kabul tarihi 6 Ağutos 2016'dır.

    xifaxan cipro cephalexin


    KAREFAD, artık Dergipark platformunda yer aldığı için Ekim 2016 sayısından itibaren yazarların makalelerini, kullanıcı adı ve şifrelerini belirleyerek bu sistem üzerinden yüklemeleri gerekmektedir.Adres :ULUYAZI KAMPÜSÜ, EDEBİYAT FAKÜLTESİ, ÇANKIRI/MERKEZ
Telefon :0376-218-95-50 Faks :0376-218-95-51
Eposta :karefad@karatekin.edu.tr

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri