English
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim







Dergi Hakkında


Karatekin Edebiyat Fakültesi Dergisi (KAREFAD) (ISSN:) Türkiye’de ve dünyada  Sosyal Bilimler alanında araştırmalar yapan araştırmacıların odağında uluslararası düzeyde yayın yapan ve kâr  amacı gütmeyen disiplinler arası, bilimsel, akademik bir dergidir. KAREFAD, Nisan ve Ekim aylarında olmak üzere, yılda iki kez, çevrim içi (online) ve basılı mecmua olmak üzere yayımlanır.

KAREFAD'ın ilgi alanı Tarih, Coğrafya, Edebiyat, Sosyoloji, Felsefe, Arkeoloji, Sanat Tarihi, Doğu ve Batı Dilleri, Antropoloji, Psikoloji, Eğitim Bilimleri başta olmak üzere sosyal bilimler alanıdır. Sosyal Bilimleri oluşturan bu bilim dallarında yapılan çalışmalar bu çalışmaların sonuçları ve bilim dünyasına getirdiği yenilikler ile bu bilim dallarının birbirleri ile olan ilişkilerinin incelenmesine ait disiplinler arası çalışmaları içermektedir. KAREFAD Dünyada ve Türkiye’de Sosyal Bilimler alanında gerçekleştirilen çalışmaların bilim dünyası ile paylaşımını gerçekleştirerek bu çalışmaları gerçekleştiren bilim insanlarının KAREFAD çatısı altında toplanmasını amaç edinmektedir. Bu nedenle KAREFAD hem ulusal hem de uluslar arası alanda bilimsel bilgi ve çalışmaların yayın organı olma özelliğine sahiptir.

YAYIN SÖZLEŞMESİ

Makalemin tüm yayın haklarını Karatekin Edebiyat Fakültesi Dergisi (KAREFAD)'a veriyorum.

Makalemin kendi çalışmam olduğunu, daha önce herhangi bir yerde elektronik ya da başka şekillerde yayınlanmadığını, yayın için başkaları tarafından kabul edilmediğini belirtirim.

Çalışmam, herhangi bir kişiye iftira etme, karalama, onur kırma gibi ifadeleri içermemektedir.

Karatekin Edebiyat Fakültesi Dergisi (KAREFAD) editörlerinin şekil, okunabilirlik ve uzunlukla ilgili olarak çalışmam üzerinde değişiklik yapmalarını kabul ediyorum.

Karatekin Edebiyat Fakültesi Dergisi (KAREFAD) çalışmamın her türlü yayın hakkına sahip olduğunu, ismimi belirterek çalışmamı basabileceğini, yayabileceğini, farklı dillerde çoğaltabileceğini ve şu an bilinen ve ileride kullanılabilecek yolları kullanarak dağıtabileceğini kabul ederim.

Çalışmam edebiyat, kültür ve sosyal bilimler alanına bir katkıdır. Bu çalışmamdan dolayı hiçbir ödeme talep etmemekteyim.

Makalem yayımlansın veya yayımlanmasın tekrar iade edilmesini talep etmiyorum.

Not: Makale gönderen sayın yazarlar bu yayın sözleşmesini kabul etmiş sayılır.


Gelişmiş Arama


Duyurular


    Dergimiz Türk Eğitim İndeksi ve Directory of Reseacrh Journals Indexing indekslerinde taranmaya başlanmıştır.



    Dergimizin EKİM 2016 sayısı için makale alımına başlanmıştır. Makalelerin son kabul tarihi 6 Ağutos 2016'dır.

    xifaxan cipro cephalexin


    KAREFAD, artık Dergipark platformunda yer aldığı için Ekim 2016 sayısından itibaren yazarların makalelerini, kullanıcı adı ve şifrelerini belirleyerek bu sistem üzerinden yüklemeleri gerekmektedir.



Adres :ULUYAZI KAMPÜSÜ, EDEBİYAT FAKÜLTESİ, ÇANKIRI/MERKEZ
Telefon :0376-218-95-50 Faks :0376-218-95-51
Eposta :karefad@karatekin.edu.tr

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri